Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Wycieczka do Nadleśnictwa Grodziec

19 września 2023 r. uczniowie klas I – III pod opieką pań: Magdaleny Koszeli, Elżbiety Filipiak, Elżbiety Gibowskiej i Magdaleny Olejniczak spędzili w Nadleśnictwie Grodziec. Dzieci wzięły udział w zajęciach z zakresu edukacji leśnej prowadzonych przez leśnika p. Marcina Kliszcza. Podczas zabawy w podchody szukały niebieskich budek lęgowych,  w których znajdowały się zadania do wykonania. Trzeba było wykazać się wiedzą o zwierzętach, drzewach, prawidłowym zachowaniu w lesie, a także stworzyć obrazek ze znalezionych w pobliżu materiałów. Mali przyrodnicy pracowali w grupach  o zmieniającym się składzie. Współpraca w zespołach przebiegała wzorowo. Na strudzonych „wędrowców” czekało ognisko, kiełbaski i słodkie niespodzianki, które dla wszystkich ufundowała p. Aleksandra Urbaniak. Dziękujemy!   Po posiłku był czas na krótki odpoczynek oraz udział we wspólnych grach i zabawach. Dzięki tej wycieczce uczestnicy nie tylko poszerzyli swoją wiedzę na tematy przyrodnicze, ale spędzili wspólnie czas w miłej atmosferze.

Oprac. Elżbieta Gibowska