Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie

62-580 Grodziec

Królików 82

tel. 63 248 50 84

e-mail: spk82@konin.lm.pl

Kalendarium

Sobota, 2024-04-27

Imieniny: Sergiusza, Teofila

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 927055
  • Do końca roku: 248 dni
  • Do wakacji: 55 dni

Kartka z kalendarza

Archiwum 2015/2016

 

 

 

PÓŁKOLONIE - 16-26.08.2016 r.

 

PÓŁKOLONIE KRUS

Stowarzyszenie Razem dla Szkół wspólnie ze szkołami gminy Grodziec organizuje półkolonie dla dzieci, których przynajmniej jeden z rodziców jest ubezpieczony w KRUS-ie.

Półkolonie odbędą się w Społecznej Szkole Podstawowej  w Lipicach w terminie od 16 sierpnia do 26 sierpnia 2016 r. (10 dni z przerwą w niedzielę 21 sierpnia 2016 r.).

W programie półkolonii - gry i zabawy, zajęcia plastyczne, sportowe, turnieje piłki nożnej, letnia olimpiada sportowa, trzy wyjazdy do Aquaparków w Kaliszu lub w Pleszewie.

Dowóz dzieci do Lipic we własnym zakresie. Podczas wyjazdów do Kalisza dzieci będą zabierane sprzed szkół w Grodźcu, Lipicach, Królikowie, Biskupicach.

Dzieci będą otrzymywały codziennie śniadanie i obiad.

Rodzice  wpłacają 50 złotych, za które dzieci otrzymają wyprawki szkolne. W zakładce AKTUALNOŚCI karta uczestnika.

Zapisy w sekretariacie szkoły do dnia 5 sierpnia 2016 r. do godz. 12.00.

 

2016-06-24

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

      Zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III otrzymały pamiatkowe dyplomy. Najlepsi uczniowie z klas IV-VI otrzymali nagrody i świadectwa z wyróżnieniem. Nagrodzeni zostali również sportowcy.

      Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia 1 września 2016 r. o godz. 9.00.

 

2016-06-15

DZIEŃ MAMY I TATY

         15 czerwca 2016 r. w klasie I odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca.  Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni pani Magdaleny Koszeli przygotowali spektakl  pt. „W krainie bajek”. Wszyscy byli przebrani zgodnie ze swoją rolą. Można było zobaczyć różne postacie  z bajek. Chłopcy zagrali na drewienkach do piosenki „Mama przyjaciółka”, a dziewczynki wykonały TANIEC KWIATÓW Z OPERY DZIADEK DO ORZECHÓW. Dodatkową atrakcją było wręczanie własnoręcznie wykonanych  kolorowych laurek oraz składanie życzeń. Nie obyło się bez wzruszeń. A my wszyscy byliśmy dumni, że w tak piękny sposób mogliśmy rodzicom podziękować za wszystko, co dla nas zrobili i robią. Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek.
       Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Oprac. Magdalena Koszela

 

2016-06-12

Biwak w Lipicach

     W dniach 10-11.06.2016 r. uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w biwaku zorganizowanym w Społecznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipicach. Opiekę nad uczniami sprawował pan Jacek Bonczysty.

      To była wspólna forma aktywnej integracji i zabawy dla uczniów z trzech szkół podstawowych. Uczestnicy wzięli udział w grach sportowych, podchodach oraz rozegrali mecze w piłkę nożną. Niewątpliwą atrakcją było wspólne ognisko.

    Biwak w Lipicach  przyczynił się do integracji z uczniami ze szkoły w Lipicach i Białej Panieńskiej. Pozwolił także odpocząć od obowiązków szkolnych i domowych oraz aktywnie i zdrowo spędzić czas wolny.

Oprac. Jacek Bonczysty

 

2016-06-09

WYCIECZKA DO GOŁUCHOWA

      9 czerwca 2016 r. uczniowie z klasy I, II i III byli na wycieczce w Gołuchowie.  Opiekę nad dziećmi sprawowały Panie: Magdalena Koszela, Elżbieta Gibowska  i Elżbieta Filipiak.

    Uczniowie zwiedzili Muzeum Leśnictwa, jedyne w Polsce muzeum ukazujące wszechstronne związki człowieka z lasem. Mieli możliwość obejrzeć wielopokoleniowy dorobek leśników, przyrodnicze bogactwo polskich lasów, sztukę inspirowaną lasem a także rozwój techniki leśnej. Spacerowali zabytkowym parkiem angielskim – aleją lipową i lipowo-grabową. Obejrzeli  Pokazową Zagrodę Zwierząt, gdzie z bliska podziwiali żubry, daniele i koniki polskie. Zobaczyli również budki lęgowe, paśniki i inne urządzenia służące do ochrony ptaków, nietoperzy i mrówek.

     Wycieczka do Gołuchowa okazała się wspaniałą lekcją, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Oprac. Magdalena Koszela

 

2016-06-07

Dzień Matki i Ojca

     7 czerwca 2016 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Był to ważny dzień dla uczniów klasy drugiej, którzy dla swoich rodziców pod kierunkiem wychowawczyni pani Elżbiety Gibowskiej przygotowali część artystyczną.

     Drugoklasiści zatańczyli do utworu Lillipop. Śpiewali też piosenki, recytowali wiersze, których bohaterami byli oczywiście mama i tata. W ten sposób wyrazili swoją miłość i wdzięczność za troskę, dobroć i cierpliwość. Cała uroczystość przebiegała w miłej i pełnej wzruszeń  atmosferze. Nie zabrakło życzeń i własnoręcznie wykonanych upominków.  Na koniec dzieci zaprosiły rodziców na słodki poczęstunek.

     Te miłe chwile na długo pozostaną rodzicom i dzieciom w pamięci.

Oprac. Elżbieta Gibowska

 

2016-06-01

DZIEŃ STRAŻAKA

          20 maja 2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie ze strażakami  z Ochotniczej Straży Pożarnej w Królikowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łagiewnikach z okazji Dnia Strażaka. Gości powitała Pani Dyrektor Marzenna Bonczysta,  która złożyła druhom wyrazy uznania za trud,  jaki podejmują w ochronie życia i mienia ludzkiego oraz życzenia  zdrowia i wszelkiej pomyślności.

          Następnie dzieci z grupy OA, kl. I, II, III  i V pod kierunkiem Pań: Sylwii Dziurdzińskiej, Magdaleny Koszeli, Elżbiety Gibowskiej, Elżbiety Filipiak i Barbary Matusiak  przedstawiły bogatą część artystyczną. Młodsze śpiewały wesołe piosenki o strażakach, recytowały wiersze. Starsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w piosenkach „Wejdźmy na dach”, „Kamień z napisem love”. Uczennice z kl. V wykonały Sto lat na instrumentach dętych, a  na koniec wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.

          W dalszej części spotkania uczniowie zapoznali się ze wszelkimi tajnikami pracy strażaka. Wysłuchały  informacji o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, o akcjach ratowniczo – gaśniczych, o wyjazdach do wypadków drogowych lub ratowaniu zwierząt oraz odpowiedzi na zadane pytania. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.  Oczywiście nie obyło się bez lania wody. Przez chwilę uczniowie mogli się poczuć jak strażacy, gdyż udostępniono im hełmy strażackie, które każdy mógł sobie przymierzyć, a poza tym każdy mógł wsiąść do wozu strażackiego.

Dziękujemy Panom Strażakom za wiele cennych informacji.

Oprac. Magdalena Koszela

 

2016-06-01

Dzień Dziecka

   31 maja 2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. O godzinie 10.00 Pani Dyrektor Marzenna Bonczysta powitała wszystkich i złożyła uczniom serdeczne życzenia. Następnie Pani Urszula Gęsikiewicz podsumowała Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Wszystkie miasta i wioski czytają PSIE TROSKI” oraz Konkurs Historyczny „Polska pierwszych  Piastów”. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród wszyscy udali się na zajęcia z wychowawcami.

  Uczniowie z oddziałów przedszkolnych wysłuchali wiersza „Marzenia”  H. Niewiadomskiej, który był inspiracją do rozmowy i wykonania pracy plastycznej. Maluchy malowały kredą    na dużych arkuszach szarego papieru. Dużo radości sprawiły dzieciom tańce i pląsy przy muzyce oraz zabawy z chustą animacyjną.

  Uczniowie z klas I- III śpiewali piosenki  „Mama przyjaciółka” i  „Moja mama”. Wykonali też prace plastyczne nt. „Dziecięce marzenia”, „O czym marzę” oraz plakaty nt. „Dzieci świata lubią się bawić”.

  Klasy IV-VI Dzień Dziecka rozpoczęły od rozgrywek sportowych w piłkę nożną.  Pierwszy mecz grali chłopcy z klasy V i VI, drugi dziewczyny z klasy  IV i V, a trzeci chłopcy z  klasy IV i V. Wszystkie mecze wygrała klasa V.  Po rozgrywkach sportowych uczniowie udali się  do klas, gdzie układali tangramy, grali w gry planszowe lub wykonywali plakaty  nt. „Nasze ulubione zabawy”.

  Wiele radości sprawił uczniom pobyt na świeżym powietrzu, zabawy na placu zabaw  oraz zjeżdżanie z dmuchanego zamku, który cieszył się dużym zainteresowaniem.  Atrakcję tę ufundowała i zapewniła Rada Rodziców. Rodzice przygotowali także dla wszystkich uczniów niespodziankę, była to pizza i napoje. Uroczystość zakończyła się dyskoteką szkolną.

   Tego dnia nikt z uczniów nie mógł narzekać na nudę. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Radość i uśmiechy na twarzach były tego dowodem.

Oprac. Maria Wolbach

 

2016-05-31

„Wszystkie miasta i wioski czytają PSIE TROSKI

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Wszystkie miasta i wioski czytają PSIE TROSKI ”. Konkurs miał  na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie empatii, miłości i odpowiedzialności. Adresowany był  do dzieci szkolnych z klas I - III oraz klas IV -VI.  Książką konkursową była nowa lektura szkolna "Psie troski" Toma Justyniarskiego, która zajęła 1. miejsce w rankingu TOP-10 Ministerstwa Edukacji Narodowej.   W ramach przygotowania do konkursu nauczyciele czytali  uczniom książkę na głos.  Potem omawiano z dziećmi konkretne zagadnienia. Następnie dzieci przygotowały  prace przedstawiające najciekawszą scenę  z książki „Psie troski” - w dowolnej formie (rysunek, szkic, wyklejanki.) w rozmiarze A4.  Na konkurs wpłynęło 17 prac. W eliminacjach szkolnych zwyciężyły  prace: Mai Rybickiej z kl. II oraz Adama Wysockiego z kl. IV. Prace te reprezentują szkołę w etapie ogólnopolskim konkursu.  Przedmiotem oceny w II etapie konkursu będą nadesłane przez szkoły rysunki ze zwycięskimi pracami przedstawiającymi najciekawszą scenę z książki „Psie troski”.  

Zwycięzcom etapu szkolnego serdecznie gratulujemy.

Oprac. U. Gęsikiewicz

 

2016-05-26

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

            24 i 25 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI przebywali na terenie Gór Świętokrzyskich. Zwiedzili niezwykle urokliwe miejsca.

           W pierwszym dniu wycieczki zobaczyliśmy jeden z najstarszych dębów  w Polsce – Dąb Bartek, który od setek lat rośnie w Zagnańsku. W Kielcach zwiedziliśmy przepiękny Rynek, Pałac Biskupów Krakowskich, ulicę Henryka Sienkiewicza i Rezerwat Geologiczny w Karczówce. Niezwykłym przeżyciem był pobyt w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach, który istnieje dopiero od roku. Uczniowie niechętnie opuszczali to miejsce. Po zakwaterowaniu się w przepięknym schronisku młodzieżowym w Świętej Katarzynie, zjedzeniu kolacji, udaliśmy się wszyscy spacerem na Łysicę. W drodze powrotnej nie omijaliśmy straganów z pamiątkami oraz budek z lodami.

              Drugi dzień wycieczki to pobyt w Sandomierzu, pięknym mieście położonym nad Wisłą. Uczestnicy wycieczki najbardziej kojarzyli to miejsce z serialem pt. „Ojciec Mateusz”, którego akcja rozgrywa się właśnie w Sandomierzu. Wszyscy byli bardzo podekscytowani. Ponadto zobaczyliśmy najpiękniejsze zakątki Sandomierza, takie jak: Wąwóz Królowej Jadwigi, Katedrę, piękny Rynek oraz byliśmy w podziemiach Sandomierza, gdzie odwiedziliśmy Kryptę Wojewodzianki Sandomierskiej Teresy Izabeli Morsztynówny.

        Dla wszystkich uczestników była to niezwykle udana  wyprawa. Na długo w pamięci zachowamy wspaniałe widoki Gór Świętokrzyskich.

          Kierownikiem całej naszej wyprawy był Pan Jacek Bonczysty. Opiekunkami były Panie: Magdalena Koszela, Elżbieta Filipiak oraz  Pani Małgorzata Mikołajczyk ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipicach, która wraz z pięciorgiem swoich uczniów również była uczestniczką wycieczki.

           Udaną, a przede wszystkim bezpieczną wycieczkę, zawdzięczmy również Panu kierowcy Wojciechowi Sapikowskiemu.

Oprac. Elżbieta Filipiak

 

2016-05-25

Dzień Matki  

       W środę 25 maja 2016 r. w oddziale przedszkolnym gr. A odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzieci przebrane za żabki i bociany wystawiły przedstawienie dla mam pt. „Przygoda niegrzecznej żabki”. Choć małym artystom towarzyszyła trema, zaprezentowali się wspaniale. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach i  tańczyły Kiedy śpiewały piosenkę „Mama to pierwsze słowo, najważniejsze słowo….” niejednej mamie zakręciła się łza w oku. Oczywiście przedszkolaki obdarowały mamy pięknymi, własnoręcznie zrobionymi laurkami i całusami. Spotkanie było także okazją do wspólnych zabaw. Dzieci i ich mamy tańczyły, budowały wieże z klocków, rysowały, piekły ciasto. Mamy świetnie poradziły sobie z wszystkimi zadaniami, dlatego każda otrzymała medal. Spotkanie zakończył oczekiwany przez dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.  Podczas uroczystości panowała ciepła, miła atmosfera, a spotkanie dostarczyło wiele pozytywnych emocji.  Z pewnością zarówno mamy jak i dzieci zapamiętają ten dzień na długo.

Oprac. Sylwia Dziurdzińska

 

2016-05-24

 Dzień Matki

       24.05.2016 r. (wtorek) w oddziale przedszkolnym gr. B odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzieci pod opieką pani Marioli Wysockiej- Urbaniak i Katarzyny Woźniak zaprezentowały krótkie przedstawienie. Podczas śpiewania piosenek i recytowania wierszy niejednej mamie zakręciła się łza w oku. Dzieci podarowały swoim mamom własnoręcznie wykonane laurki i zaprosiły do wspólnego tańca z chustami. Podczas tego spotkania mamy i dzieci miały okazję do wspólnych zabaw. Przedszkolaki i ich mamy rozwiązywały zagadki, wykonywały przeplatanki na czas i naśladowały wylosowane zwierzątka. Zabawom towarzyszyła miła atmosfera  i radość z wykonanych wspólnie zadań. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami, za co otrzymali medal „Super Mamy”. Na koniec spotkania odbył się słodki poczęstunek, który wcześniej został przygotowany przez rodziców.

Oprac. Katarzyna Woźniak

 

2016-05-23

Informacja dla Rodziców i Uczniów

Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie

        Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie uprzejmie informuje, że 27 maja 2016 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

       W ww. dniu nasza szkoła zapewnia tylko zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w godz. 700 – 1500 (dyżur pełnią: Pani Maria Wolbach i Pani Sylwia Dziurdzińska).

 

2016-05-19

WYCIECZKA DO FABRYKI WRAŻEŃ W KONINIE

            19.05.2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego grupa 0A i 0B były na wycieczce w Koninie. W Fabryce Wrażeń przedszkolaki rozwijały i doskonaliły sprawność ruchową oraz zręczność, bawiąc się na wielu ciekawych urządzeniach. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy w basenikach z piłeczkami.

          W Parku im. F. Chopina dzieci wzbogacały swoje zainteresowania światem przyrody. Pobyt w Mini zoo, pozwolił dzieciom poznać wiele gatunków zwierząt. Na zakończenie wycieczki cała grupa zjadła wspólny posiłek.

            Ten dzień dostarczył dzieciom wiele radości.

            Opiekę nad dziećmi sprawowały: Sylwia Dziurdzińska, Maria Wysocka-Urbaniak, Katarzyna Woźniak.

Oprac. Maria Wysocka-Urbaniak, Sylwia Dziurdzińska

 

2016-05-17

Warsztaty papiernicze

        17 maja 2016 r. uczniowie klasy IV i VI  wzięli udział w warsztatach ręcznego czerpania papieru w  Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec. Prowadzący spotkanie,  w strojach średniowiecznych mnichów, zapoznali uczestników spotkania z historią papieru.  Po krótkim wprowadzeniu rozpoczęły się warsztaty. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy, które kolejno poznawały tajniki sztuki papierniczej. Członkowie pierwszej grupy własnoręcznie czerpali masę papierniczą na specjalnych sitach i po odciśnięciu nadmiaru wody otrzymywali niepowtarzalne arkusze papieru ozdobione płatkami kwiatów.
Druga grupa uczyła się barwić papier techniką japońską, a trzecia miała możliwość spróbowania trudnej sztuki pisania gęsim piórem oraz odciskania pieczęci lakowej z pierwszą  literką swojego imienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali na pamiątkę kartę z własnoręcznie czerpanego papieru, odbitą pieczęć lakową, barwioną kartkę papieru techniką japońską oraz samodzielnie wykaligrafowane imię gęsim piórem.

Bardzo dziękujemy za umożliwienie nam udziału w tych ciekawych zajęciach.

Spotkanie autorskie zorganizowano w ramach zadania „Czytasz… wiesz”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja literatury i czytelnictwa realizowanego przez Bibliotekę Publiczną  Gminy Stare Miasto im. prof. Joanny Papuzińskiej.

Oprac. Urszula Gęsikiewicz

  

2016-05-12

                                                                     OGŁOSZENIE

        Zarząd Stowarzyszenia Rodzina Kultura Edukacja Rozwój Wsi Centrum w Grodźcu informuje, że organizuje kolonie letnie dla dzieci w wieku od 9 do 16 lat z rodzin rolniczych w miejscowości Sarbinowo ośrodek ,,Neptun” -  koszt wyjazdu 350 zł.

 Wyjazd w dniu 25.07 do 06.08.2016 (termin może ulec zmianie)

 Wyjazd w dniu 08.08 do 21.08.2016          

 (14 dni, dzieci urodzone w roku 2000 i młodsze - do 2007 r.). Dokumenty do odbioru w biurze Stowarzyszenia

  Koordynator: Józef Orkowski - tel. kontaktowy 692 506 194

 

2016-05-11

Spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz

         11 maja 2016 r. o godz. 11.00 uczniowie z klasy II i III  naszej szkoły wraz z bibliotekarzem szkolnym panią Urszulą Gęsikiewicz  i panią Agatą Markiewicz uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką książek dla dzieci panią Melanią Kapelusz. Spotkanie zostało zorganizowane w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec. Dzieci przygotowały dla pisarki niespodziankę – prawie każdy uczestnik spotkania miał na głowie kapelusz,  co niezmiernie ucieszyło pisarkę.

       Melania Kapelusz zadebiutowała w 2006 r. dwutomowym cyklem książek o przygodach sympatycznej sześcioletniej dziewczynki z charakterem i wybujałą wyobraźni „Kinga i co z niej wyrośnie” i „Kinga i jak ją rozgryźć” . Znana jest też ze zbioru opowiadań o paczce trzynastu zaprzyjaźnionych skrzatów pt. „Krasnoludki” oraz bajki o kocich perypetiach pt. „Koty, czyli historie z pewnego podwórka”. Współpracuje z magazynem „Świerszczyk”, w którym tworzy pamiętnik tytułowego bohatera. W swojej twórczości niezwykle umiejętnie łączy humor z łagodną dydaktyką.

       Podczas spotkania Melania Kapelusz czytała swoje książki. Dzieci poznały przygody bohaterów książek autorki – „Zając zostaje” oraz „Krasnoludki”. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali fragmentów utworów i brali udział w rozmowie na temat przeczytanego tekstu. Podczas rozmowy z pisarką  zadawali wiele pytań dotyczących  Jej twórczości.

          Pani Melania Kapelusz zachęcała zebranych do czytania „Świerszczyka”.

       Uczniowie mieli okazję  nie tylko porozmawiać osobiście z Melanią Kapelusz, ale także kupić  książki jej autorstwa  oraz uzyskać  autograf, który z pewnością pozostanie wartościową pamiątką po spotkaniu na żywo z twórcą literatury dziecięcej. Wizyta w bibliotece w Grodźcu upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.

Oprac. U. Gęsikiewicz

 

2016-05-10

ZEBRANIE Z RODZICAMI  - 19 maja 2016 r. (czwartek)

godz. 16.00 - OP gr. AB, kl. I-IV i VI

godz. 16.15 - kl. V

godz. 16.40 - zebranie Rad Oddziałowych

2016-04-29

     29 kwietnia 2016 r. odbył się apel z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego gr. 0A trzymając biało-czerwone flagi bardzo odważnie recytowały wiersz, „Kto ty jesteś – Polak mały”. Z kolei uczniowie klasy V zaprezentowali sytuację polityczno-gospodarczą kraju w tamtej epoce, naświetlili, jak ważnym wydarzeniem nie tylko dla Polski, ale również dla Europy było uchwalenie konstytucji.  Warto podkreślić, że w przygotowanie części artystycznej zaangażowała się cała klasa i każdy z uczniów świetnie wywiązał się z powierzonego mu zadania. Okazało się także, że klasa V pięknie śpiewa, słowa „Mazurka 3 Maja” rozbrzmiewały głośnym echem po szkolnych korytarzach.

    Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, to wspaniała możliwość, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: ojczyzna i patriotyzm.

Oprac. Sylwia Dziurdzińska

 

2016-04-27 

Znamy wyniki Konkursu  Matematycznego PANGEA 

    3 marca 2016 roku w naszej szkole został przeprowadzony I etap Konkursu Matematycznego Pangea, którego organizatorem