Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego

Co roku 27  września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Wiele wybitnych postaci na przestrzeni wieków udowodniło, że ludzi głuchych lub niedosłyszących istotnie niewiele ogranicza. Do tego grona należą m.in. Ludwig van Beethoven, Francisco Goya, Thomas Edison. Największą barierę dla osób niesłyszących stanowi nieznajomość języka migowego wśród większości społeczeństwa. Z tego powodu klasa IV postanowiła zaangażować się w działania zachęcające do nauki języka migowego i w ten sposób przełamywać bariery komunikacyjne między osobami głuchymi i słyszącymi. Uczniowie nauczyli się kilku podstawowych zwrotów i zaangażowali się w pracę plastyczną motyl -   symbol osób głuchoniemych.

opr. Magdalena Olejniczak