Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Degustacja herbatek ziołowych

Już od setek tysięcy lat, poza wodą, najsłynniejszym napojem była herbata lub napar ziołowy. W dawnych czasach apteki nie istniały, dlatego ludność musiała sobie radzić, szukając naturalnych leków. Uczniowie klasy IV poszerzyli swoją wiedzę na temat ziół, które można spotkać w naszym rejonie. Pod kierunkiem p. Katarzyny Woźniak samodzielnie przygotowali susz owocowy ze skórek jabłka i gruszki oraz ocet jabłkowy. Zorganizowano również degustację naparów ziołowych dla całej społeczności szkolnej. Dzieci mogły skosztować takich napojów, jak: mięta, melisa, pokrzywa, susz owocowy oraz rozgrzewającą herbatę zimową i zapoznać się z właściwościami ziół z przygotowanych ulotek. To był dzień pełen smaków i ciekawych informacji.

Opr. Katarzyna Woźniak