Światowy Dzień Wody

22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Obchody święta przyczyniają się do pogłębiania szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność w warunkach klimatu umiarkowanego, często bywa marnotrawiona. O tym jak ważna jest woda, przypomnieli sobie wszyscy uczniowie naszej szkoły poprzez uczestnictwo w zajęciach z wychowawcami. Zrealizowano scenariusze lekcji opracowane przez Fundację PAH dzięki, którym dowiedzieliśmy się, co to jest wirtualna woda, skąd pochodzą róże, które kupujemy w kwiaciarni, dlaczego mamy kryzys wodny skoro 70% Ziemi to woda. Uczniowie klasy I oraz IV stworzyli plakaty podsumowujące zdobytą wiedzę. W tym dniu każde dziecko otrzymało butelkę wody zakupioną przez Radę Rodziców. Dziękujemy.

Koordynatorem projektu była p. Katarzyna Woźniak

opr. Katarzyna Woźniak