Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna to pora roku, gdy wszystko budzi się do życia. Codziennie widzimy, jak zmienia się świat wokół nas, pojawia się coraz więcej intensywnych barw. Z radością witamy także nadchodzące słoneczne i coraz dłuższe dni. Mamy dzięki temu więcej energii i motywacji do działania. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby przywitać Panią Wiosnę. Dzieci z oddziałów przedszkolnych ubrały się na kolor żółty- symbol słonecznych dni, uczniowie klas I-III na kolor zielony- symbol budzącej się natury, klasy IV-VII na kolor niebieski- symbol wody w rzekach. W tym dniu mogliśmy poczuć się projektantami mody, tworząc kapelusze Pani Wiosny. Pomysły i piękno kolorów zachwyciło niejedno oko. Mając również na uwadze naszą kondycję zdrowotną, przygotowaliśmy wspólny posiłek- zdrowe sałatki, które były przepysznym dodatkiem do kiełbaski z grilla. Podczas degustacji można było odczytać z plansz, jakie korzyści możemy czerpać z warzyw. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu grilla oraz p. Maciejowi Kwiryngowi za sponsorowanie kiełbasek dla uczniów. Na koniec dnia tradycyjnie udaliśmy się na plac przy szkole i pożegnaliśmy zimę, paląc marzannę. Miejmy nadzieję, że wiosna zawita na dobre w naszych stronach.

opr. Katarzyna Woźniak