Wtorek, 2024-05-21

Imieniny: Jana, Moniki

Dzień dyni w 0A

14 listopada w grupie 0A odbyły się warsztaty kucharskie z okazji DNIA DYNI. Warsztaty poprowadziły mamy przedszkolaków:  Pani Joanna Kuchcińska oraz Pani Dorota Kwaśniewska. Panie wprowadziły dzieci w temat dnia poprzez przekazanie najistotniejszych informacji, dzięki czemu dzieci poznały budowę, zapach i smak  owocu. Następnie spróbowały przetworów tj. dyni z pomarańczą i ketchupu z dyni oraz klusek leniwych. Jednak najbardziej wyczekiwaną częścią zajęć było robienie rogalików i babeczek dyniowych. Wszystkie dzieci aktywnie brały udział w wyrabianiu ciasta, nakładaniu do foremek oraz dekorowaniu. Czekając na wypieki starszaki mierzyły linię utworzoną z przyniesionych przez nich dyń,  a także ważyły i porównywały ich wagi. Na koniec każdy mógł spróbować i ocenić smak rogalików i babeczek.

Paulina Stryczyńska