Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Świąteczne warsztaty czytelniczo- plastyczne w klasie I

W dniu 13 grudnia 2023 roku, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, bibliotekarz szkolny Edyta Karmowska odwiedziła klasę 1. Na początek dzieci wysłuchały ciekawego opowiadania pt. „Niezwykłe przygody Świętego Mikołaja”. Następnie, odpowiadały na pytanie w jaki sposób prezent gwiazdkowy mógł znaleźć się w skrzynce na listy?

"Ho, ho, ho! ‒ zawołał Święty Mikołaj swoim zwyczajem, kiedy sięgnął do worka po kolejny prezent, a zamiast niego wyciągnął plik kartek z życzeniami i listy w ozdobnych kopertach. ‒ To mi wygląda na nową przygodę... ‒ mruknął pod nosem i uśmiechnął się, bo Mikołaj uwielbia przygody!".

Na koniec pierwszoklasiści wykonali własnego Świętego Mikołaja, wykorzystując gotowe materiały przygotowane przez bibliotekarkę. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością.

Oprac. Edyta Karmowska

-bibliotekarz szkolny