Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Dzień popcornu w 0 A i 0B

18 stycznia w oddziałach przedszkolnych dzieci obchodziły DZIEŃ POPCORNU.

Ta popularna, najczęściej słona przekąska towarzyszy nam na co dzień, szczególnie podczas oglądania ulubionych filmów w domu czy kinie. Historia kukurydzy ma ponad 10 tysięcy lat. Jej kolebką jest Meksyk - ojczyzna kuchni, w której kukurydza odgrywa ważną rolę.

Pod koniec XIX wieku popcorn stał się przysmakiem ulicznym - i był serwowany z ruchomych wózków z zamontowanymi maszynami do popcornu.

Popcorn powstaje z ziarenek kukurydzy, które pękają pod wpływem temperatury. Oczywiście nie z każdej odmiany kukurydzy można zrobić popcorn. W zależności od rodzaju ziarna kukurydzy, popcorn może mieć różne kształty .

Tego dnia dzieci poznały historię popcornu, robiły pudełka na popcorn, ustalały kolejność faz rozwoju kukurydzy, brały udział w zabawie sensorycznej, podczas której rysowały w ziarnach kukurydzy, młodsze dzieci przeliczały popcorn, a starsze za pomocą dedykowanej maszynki same ten popcorn robiły. Dzień zakończył się projekcją bajki ze słoną przekąską, które dzieci kupowały w sklepiku.

Paulina Stryczyńska