Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Ten dzień przypomina nam o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka. Język ojczysty to coś więcej niż tylko możliwość wyrażania osobistych myśli. To przecież także skarbnica naszej kultury
i doświadczeń.

Uczniowie klas 4-7 aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Oglądali prezentację
na temat znaczenia języka polskiego dla bogactwa intelektualnego i kulturalnego każdego człowieka. Wykonywali zadania ortograficzne i  językowe: krzyżówki, quizy, rebusy. Młodzież zmierzyła się także z licznymi łamańcami językowymi, a potem wykonywała zadania związane z  gwarą wielkopolską. 12 uczniów wzięło udział  w Szkolnym Konkursie Języka Polskiego, ubiegając się o tytuł Mistrza Języka Polskiego. Konkurs ten przygotowała nauczycielka języka polskiego p. Maria Wolbach we współpracy z bibliotekarką szkolną p. Edytą Karmowską.

Wyniki konkursu:

I miejsce i tytuł Mistrza Języka Polskiego otrzymała – Lena Szczecińska z klasy 5

II miejsce - Adam Trzaskowski z klasy 5  i Mikołaj Grygiel z klasy 6

III miejsce – Zofia Woźniak z klasy 7