Rozstrzygnięcie konkursu „Pamiętamy”

W dniu 13 listopada 2018 r. naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście: Pani Zofia Smolarz Prezes Towarzystwa  Pamięci Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego oraz Pan Sławomir Grajek Członek Towarzystwa  Pamięci Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego.

Towarzystwo Pamięci Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego ma swoją siedzibę   w Lusowie w Gminie Tarnowo Podgórne. Prowadzi działalność w zakresie podtrzymywania tradycji narodowej i pielęgnowania polskości  poprzez kultywowanie pamięci Generała Józefa Dowbora Muśnickiego jako postaci historycznej w dziale odzyskania przez Poznań i Wielkopolskę niepodległości po zaborach i popularyzowanie jego ogromnych zasług oraz prowadzenie Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego.

Goście przybyli, aby wręczyć nagrody i upominki uczestnikom konkursu plastyczno - historycznego "Pamiętamy" zorganizowanego przez  Towarzystwo w celu uczczenia 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Konkurs odbył się w czerwcu 2018 r., a rozstrzygnięcie nastąpiło w dniu 24 października 2018 r. Wzięło w nim udział 10 uczniów z byłej klasy III pod kierunkiem Pani Magdaleny Koszeli. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie zajęła 4 miejsce pod względem liczby uczestników konkursu.

Na uwagę zasługuje fakt, że nagrodzeni upominkami zostali wszyscy uczniowie z naszej szkoły biorący udział w konkursie, a mianowicie:  Eliza Nalewska, Mikołaj Przespolewski, Maja Markiewicz, Hubert Torczyński, Antoni Surtel, Bartosz Skowroński, Kacper Szmajdka, Szymon Dziurdziński, Izabela Maciaszek, Monika Nalewska.

Wyróżnienia otrzymali: Izabela Maciaszek i Eliza Nalewska

I miejsce zdobył Antoni Surtel

Nasza szkoła została odznaczona pamiątkowym herbem za udział                 w konkursie.

Spotkanie z przedstawicielami Towarzystwa  Pamięci Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego było również krótką lekcją historii na temat Powstania Wielkopolskiego i postaci  Gen. Józefa Dowbora Muśnickiego – Dowódcy Powstania Wielkopolskiego.

To wyjątkowe spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!