Innowacja pedagogiczna pt. "Grodziec- moja mała ojczyzna"

W roku szkolnym 2020/2021 realizowana była innowacja pedagogiczna z geografii       w klasie VII. Celem innowacji było poszerzenie wiedzy na temat środowiska lokalnego. Przewidziano realizację 8 bloków tematycznych.

1. Praca z mapą- stworzenie mapy najbliższej okolicy
  2. Spotkanie z geologiem- zapoznanie się z rodzajem gleb występujących na terenie gminy Grodziec, sposobami badania gleby (udział w odwiertach)
  3. Atrakcje turystyczne- stworzenie oferty turystycznej regionu (ulotka)
  4. Piękno przyrody i kultury- galeria zdjęć
  5. Charakterystyka administracyjna gminy Grodziec- praca z internetem, wywiad z pracownikiem gminy
  6. Charakterystyka rolnictwa na terenie gminy Grodziec- wizyta na terenie gospodarstwa rolniczego
  7. Gmina Grodziec- moja mała ojczyzna (prezentacja multimedialna podsumowująca działania)
  8. Rajd rowerowy na zakończenie innowacji.

W ramach zakończenia innowacji powstała wystawa podsumowująca działania, jakie zostały wykonane, oraz ulotka zwierająca najważniejsze informacje o Gminie Grodziec (położenie geograficzne, administracyjne, rolnictwo, atrakcje turystyczne).