Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Klasowe andrzejki

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia         na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

24 listopada 2017 roku uczniowie z klasy I i III pod opieką Pań: Elżbiety Gibowskiej, Magdaleny Koszeli i Magdaleny Olejniczak przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Poznały tradycje andrzejkowe. Następnie Panie niczym wróżki przepowiedziały swoim uczniom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, kto pierwszy znajdzie miłość, czy też czego powinni się wystrzegać. Nie zabrakło ustawiania bucików oraz przebijania szpilką pepierowego serca z napisanymi imionami. Na koniec dnia odbyła się wspólna zabawa taneczna.

Dzień upłynął w miłej atmosferze.