Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi na całym świecie. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.

Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i nim przeciwdziałać.

W naszej szkole uczniowie klas 1-7 wzięli udział w apelu przygotowanym przez klasę VI pod kierunkiem p. Katarzyny Woźniak. Podczas przedstawienia można było wziąć udział w ekologicznym quizie i wygrać „medal ekologa”. Dzieci musiały wykazać się wiedzą z zasad segregacji odpadów, znajomością gatunków inwazyjnych w Polsce oraz zanieczyszczeń powietrza.

Na koniec spotkania zostały wręczone dyplomy uczniom, którzy aktywnie brali udział w internetowym konkursie „Eko Pilot”. Gratulujemy !

opr. Katarzyna Woźniak