Piątek, 2024-05-10

Dzień Przedszkolaka w grupach 0A i 0B

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci     i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

W dniach 20 i 21 września 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wychowawczynie grupy 0A i 0B Panie Magdalena Koszela i Edyta Karmowska przygotowały wiele niespodzianek dla swoich podopiecznych. Były zabawy integracyjne, zabawy z kolorowymi balonikami przy muzyce oraz chustą animacyjną KLANZA. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach sportowych. Nie zabrakło też zabaw przy największych przebojach dziecięcych. Na zakończenie dnia dzieci zaśpiewały Hymn Przedszkolaka, a następnie zostały nagrodzone odznaką Super Przedszkolaka. Degustowały również owocowe smakołyki przygotowane przez rodziców. Czas minął w przyjemnej atmosferze.

Wszystkim dzieciom życzymy radości, spełnienia marzeń, uśmiechów         na co dzień oraz samych wyjątkowych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

Magdalena Koszela

Edyta Karmowska