Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 15.10.2018 r. w Szkole Podstawowej w Królikowie odbyła się akademia z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się       od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych emerytów. Następnie przekazała głos uczniom.

Przedstawienie przygotowały dzieci klas VII i VIII pod kierunkiem Pani Katarzyny Woźniak i Renaty Marciniak . Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło           w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

Druga część apelu była poświęcona uroczystości pożegnania nauczycielki Pani Marioli Wysockiej-Urbaniak, która od października bieżącego roku odeszła na świadczenie kompensacyjne. Pani dyrektor Beata Matusiak podziękowała za wieloletnią pracę na rzecz szkoły i uczniów, oraz życzyła samych pomyślności w nowym etapie życia. Pożegnanie uwieńczyło przedstawienie przygotowane przez dzieci oddziałów przedszkolnych        pod kierunkiem Pani Magdaleny Koszeli i Pani Edyty Karmowskiej.