Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano następujące konkursy:

Konkurs pięknego czytania utworów o tematyce patriotycznej (15.10.2018 r.)

W konkursie wzięło udział 17 uczestników.

I miejsce: Wiktoria  Nowicka kl. VIII

Katarzyna Sobańska kl. VII

II miejsce: Marta Woźniak kl. VIII

Dominika Woźniak kl. V

III miejsce:  Miłosz Miszkiewicz kl. VI

Katarzyna Nowicka kl. VII

Konkurs recytatorski Moja Ojczyzna Niepodległa ( 23.10 2018 r.)

W konkursie wzięło udział 9 uczestników.

I miejsce: Wiktoria  Nowicka kl. VIII

II miejsce: Katarzyna Sobańska kl. VII

III miejsce: Klara Matusiak  kl. VI

Konkurs na plakat promujący książkę lub czytelnictwio

W konkursie wzięło udział 7 uczestników.

I miejsce: Astrid Kieniksman kl. V

II miejsce: Maja Rybicka kl. V

III miejsce: Adam Wysocki  kl. VII

Rafał Kwaśniewski kl. VII

Maja Markiewicz kl. IV

Martyna Bartczak kl. V

W dniu 5 października  uczennice klasy siódmej i ósmej  czytały dzieciom      z oddziałów przedszkolnych  fragmenty  książek. W oddziale 0A Cukierku, ty łobuzie W. Cichonia, w oddziale 0B Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków R. Piątkowskiej.

10 października uczniowie klasy szóstej wzięli udział w zajęciach bibliotecznych w  Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec. W trakcie zajęć dowiedzieli się co to jest, oraz jak wygląda katalog kartkowy i katalog ON-LINE. W celu utrwalenia wiedzy teoretycznej, szóstoklasiści otrzymali kilka zadań, które polegały na wyszukiwaniu tytułów książek związanych z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednocześnie przekonali się też, że dzięki zasobom biblioteki internetowej „Wolne Lektury” mogą bez wychodzenia z domu mieć wgląd do kilku tysięcy tytułów i to całkowicie      za darmo.
Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, dzięki którym nauczyły się jak korzystać z katalogu ON-LINE  Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec, ale również Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie, WBPiCAK w Poznaniu oraz Biblioteki Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu. Ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie znakomicie.

Podsumowanie obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się 29 października 2018 r. Tego dnia uczniowie klasy szóstej zaprezentowali          na apelu szkolnym przedstawienie pt. Królewna się nudzi zachęcające do czytania książek i odwiedzania szkolnej biblioteki.  Podczas oglądania dzieci były bardzo zainteresowane i z dużą uwagą słuchały i oglądały, co się dzieje na scenie. Barwne postacie występujące w przedstawieniu - Król, Królowa, Królewna, Czarownica - wywołały dużo emocji.

Przedstawiono również  wyniki konkursów bibliotecznych oraz wręczono zwycięzcom nagrody książkowe zakupione przez Radę Rodziców.

Dzięki obchodom święta uczniowie mogli lepiej poznać bibliotekę szkolną – jako miejsce przyjazne, gościnne, interesujące i ważne.

Program obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych został przygotowany pod kierunkiem p. Urszuli Gesikiewicz, p. Magdaleny Olejniczak, p. Edyty Karmowskiej.