Święto Niepodległości

Dnia 09.11.2018 r. w Szkole Podstawowej w Królikowie odbyła się akademia z okazji  100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła  się o godz. 11.11 wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek  hymnu państwowego w ramach udziału w akcji „Rekord dla Niepodległej”. Program artystyczny rozpoczął się od recytacji wiersza Jonasza Kofty  W moim domu w wykonaniu Eryka Dziekanowicza. Następnie Klara Matusiak z kl. VI zaśpiewała piosenkę pt. Taki kraj. Uczniowie klasy VIII        pod kierunkiem p. Urszuli Gęsikiewicz przygotowali przedstawienie, w którym przypomnieli trudne chwile narodu pozbawionego własnego kraju oraz drogę Polaków do wolności. W przedstawionym programie zwrócili uwagę na to, że 11 listopada świętujemy i cieszymy się, że żyjemy w wolnym kraju                i powinniśmy dbać o to, żeby Polska była silna, niezależna i dobrze się rozwijała. Na zakończenie dziewczęta (z kl. V, VII i VIII) należące do Orkiestry Dętej Parafii Królików zagrały utwór Marsz Polonia. Uroczystość została wzbogacona o wystawę Ojcowie Niepodległości przygotowaną przez Marię Wolbach. Podczas akademii cała społeczność szkolna miała przypięte biało – czerwone kokardy, znak polskiej tożsamości, wykonane przez uczniów pod kierunkiem p. M. Wolbach.

Na zakończenie głos zabrała p. dyrektor, która podziękowała uczniom           i nauczycielom za przygotowanie uroczystości oraz podkreśliła, że w tym roku mija 100 lat od uzyskania przez Polskę Niepodległości i powinniśmy  być dumni z tego, że żyjemy w wolnym kraju. Zwróciła uwagę na bogatą           w symbole patriotyczne scenografię  przygotowaną przez p. Magdalenę Olejniczak oraz odświętny nastrój uroczystości.