Konkurs recytatorski "Moja Ojczyzna Niepodległa"

22 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Moja Ojczyzna Niepodległa. Dwunastu uczniów z pięciu szkół (Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie, Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Białobłotach,  Społeczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Lipicach, Społeczna Szkoła Podstawowa im. gen. Edmunda Taczanowskiego w Biskupicach) zaprezentowało wiersze o tematyce patriotycznej różnych poetów. Recytacjom przysłuchiwało się jury w składzie: Katarzyna Gromala (Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec) jako przewodnicząca oraz Maria Wolbach (SP w Królikowie) i  Sławomira Nowicka (SP w Grodźcu) jako członkowie.

Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Wiktoria Nowicka - SP w Królikowie

Kinga Wysocka - SP w Lipicach

II miejsce: Klara Matusiak - SP w Królikowie

Julia Piaseczna – SP w Grodźcu

Paulina Kolińska – SP w Białobłotach

III miejsce : Paulina Wojtyra – SP w Biskupicach

Pozostali recytatorzy otrzymali wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe.

W czasie obrad komisji widownia i uczestnicy konkursu wraz z klasą II i VII śpiewali znane pieśni patriotyczne.

Uroczystość uświetniły uczennice z kl. VI- Klara Matusiak pieśnią „Jest taki kraj” i Martyna Balcerzak z kl. VII pieśnią „Flaga”.

Za organizację i przeprowadzenie uroczystości odpowiedzialne były:            p. Urszula Gęsikiewicz i p.  Elżbieta Filipiak. Piękną dekorację wykonała        p. Magdalena Olejniczak. Śpiewanki patriotyczne przygotowały p. Elżbieta Gibowska i p. Katarzyna Woźniak.

Oprac. Urszula Gęsikiewicz