Konkurs recytatorski "POLSKA MOJA OJCZYZNA"

W dniu 21 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski POLSKA MOJA OJCZYZNA przeznaczony dla dzieci od 3 do 6 lat, zorganizowany przez Panie: Magdalenę Koszelę i Edytę Karmowską. Swoją obecnością zaszczycili nas goście:  Pani Beata Matusiak Dyrektor Szkoły Podstawowej w Królikowie, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Królikowie – Panie: Małgorzata Bartosik, Monika Czajczyńska, Barbara Bryl i Pan Łukasz Torczyński  oraz z-ca Samorządu Uczniowskiego  Szkoły Podstawowej            w Królikowie Katarzyna Nowicka.

Konkurs miał na celu popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci  i  zachęcanie do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Wspólnie grupy 0A i 0B zaprezentowały wiersz Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka” i  piosenki:  „Jesteśmy Polką i Polakiem”, Już opadły liście”, „ Jak dobrze mieć rodzinę”.  Uczestnicy konkursu z dużym przejęciem recytowali wiersze m.in. Doroty Gellner, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej, Joanny Białobrzeskiej. Wszyscy  zaprezentowali się wspaniale, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki zakupione prze Radę Rodziców.  Pozostałe dzieci pięknie spisały się w roli widza, uważnie słuchając recytacji kolegów. Otrzymały dyplomy wzorowego widza i kolorowankę „POLSKA MOJA OJCZYZNA”.  Konkurs zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Czas upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze.

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.